0850 207 10 35
©Copyright 2020 by Akortek

Product was successfully added to your shopping cart.
Önceki

Dark Record Mania 2 Platinum WiFi, Kayıt, 5.1 Analog Ses Çıkışı,1080p MKV, 7.1 DTS/Dolby Medya Oynatıcı

Önceki

Dark Media Mania 2 Uzaktan Kumandası

Dark Record Mania 2 Platinum Ed. Kayıt, 5.1 Analog Ses Çıkışı,1080p MKV, 7.1 DTS/Dolby Medya Oynatıcı

Hızlı Gözat

Dark Record Mania 2 Platinum Edition: Kayıt Özellikli, 1080p MKV/H.264, 7.1 DTS/Dolby Ses, 5.1 Analog Ses Çıkışlı , Ağ, Torrent, Internet TV Destekli Dahili Disk Takılabilir Medya Oynatıcı
En iyi ses ve görüntü oynatımı, üstün Dijital 7.1 ve Ana

DetaylarTürkiye'nin Kayıt Özelliği ve Analog Çok Kanal Ses Çıkışı Bir Arada Medya Oynatıcısı
Dark, Full HD 1080p MKV ve MTS video dosyalarını ve 7.1 / 5.1 Dolby ve DTS'in tüm ses formatlarını kusursuz oynatan ve DVD kalitesinde kayıt özelliği bulunan Record Mania 2 serisine Analog 5.1 kanal çıkışı eklenmiş Platinum Edition'ı sunar. Record Mania 2 PE ile tüm anılarınızı dijital ortama aktarabilecek, uydu alıcınızı bağlayarak TV'nizden kayıt yapabileceksiniz. Record Mania 2 PE'nin Torrent indirme, internet TV, internet Radyo, Türkçe menü ve altyazı desteği sayesinde TV'nize yeni bir boyut kazandıracaksınız!Analog Çok Kanal Ses Çıkışı ile MKV Filmleri Maksimum Keyifte İzleyin!
Pek çok medya oynatıcın aksine Record Mania 2 PE'de dijital ses çıkışlarının yanısıra halihazırda elinizde bulunan veya daha uygun maliyetli olarak alabileceğiniz Analog 5.1 çok kanallı ses sistemlerini bağlamanız için RCA tip 6 çıkış bulunmaktadır. Dahili çok kanal analog ses çözücüsü sayesinde dijital bağlantı imkanı bulunmayan bilgisayar kolon setleri, ev sinema sistemleri gibi Analog 5.1 ses sistemlerini doğrudan Platinum Editon'a bağlayabileceksiniz. MKV filmleri uygun fiyata çevresel ses keyfi ile izlemek Record Mania 2 Platinum ile hayal olmanın ötesine geçiyor.LCD Ekranı ile Sürekli Takipte Olun
Record Mania 2 PE'nin ön panelinde bulunan LCD sayaç ile çalma ve kayıt süresini takip edebileceksiniz. Ayrıca kayıt esnasında dönen göstergesi, HDD, USB Cihaz, Ağ, AV/IN aktivasyon göstergeleri ile Record Mania 2 PE'nin ön paneli benzersizdir.Disk çekmecesi ile SATA Diskleri Tek Hamlede Takabilirsiniz
Kolay disk takmak için geliştirilen özel disk mekanizması ile dilediğiniz kapasitede (Max 2TB) 3.5" dahili SATA diski Record Mania 2 PE'de kullanabileceksiniz. Tek yapmanız gereken kızağı çıkarıp disk ile birlikte yuvaya geri takmak! Arşivinizi dahili disklerde tutarak daha düşük maliyetle dev depolama imkanına sahip olmak ve dilediğiniz diske kolayca erişebilmek Dark Record Mania 2 PE'nın ile mümkün!DVD Kalitesinde Kayıt
DVD kalitesinde kusursuz kayıtlar için Dark Record Mania 2 PE'nin AV girişine görüntü kaynağınızı bağlamanız yeterlidir. Digiturk/Dsmart/Dreambox veya uydu alıcınızı Record Mania 2 PE 'ye bağlayın ve kayıt tuşuna basın. Artık beğendiğiniz programları, heyecanlı maçları, mükemmel dizi ve filmleri DVD kalitesinde kaydedecek ve istediğiniz zaman tekrar izleyebileceksiniz. Dark Record Mania 2 PE sayesinde SCART veya RCA çıkışa sahip uydu alıcılarını yeni nesil TV'nize HDMI üzerinden bağlayabilecek ve upscaling'den (çözünürlük yükseltme) faydalanabileceksiniz.

Video Kameranızdaki Anılarınızı Dijital Ortama Aktarın
Hi8,DV, miniDV gibi kasetli kameralarınız ve VHS videolarınızda sakladığınız arşiviniz manyetik ortamlarda artık bozulmayacak! A/V girişten bağlayacağınız video oynatıcınızdaki anılarınızı DVD kalitesinde dijital ortama aktarabileceksiniz.

Tekli Güvenlik Kamera Kayıt için İdeal
Yüksek kaliteli video kayıt ve gelişmiş izleme / arama seçenekleri ile Dark Record Mania 2 PE'yı dilerseniz tek kameralı video kayıt sistemlerinizde kullanabilirsiniz. Pek çok standalone kayıt cihazından daha iyi ses ve görüntü kayıt imkanı ile güvenliğiniz çok daha net!Canlı Kayıt ile Durdur, Geri Al, Seyretmeye Devam Et!
Dark Record Mania 2 PE'yi kayıt yapabilen pek çok cihazdan farklılaştıran canlı kayıt özelliğidir. A/V girişinden bağladığınız Uydu/Digiturk/Dsmart/Dreambox alıcınız ve ayrıca satın alarak disk çekmecesine kolayca takacağınız dahili disk ile birlikte TV izlerken dilediğiniz zaman yayını durdurabilecek, geri alabilecek, dilediğiniz noktadan izlemeye devam edebileceksiniz. "Time Shift " özelliği sayesinde heyecanlı pozisyonlar, filmlerin önemli anları, dizilerin beğendiğiniz sahneleri daima kumandanızın ucunda olacak! Üstelik sevdiğiniz dizileri DVD kalitesinde kaydedip daha sonra reklamsız dizi izlemenin keyfine varabilirsiniz.Zaman Ayarla ve Kaydet
Dark Record Mania 2 PE istediğiniz gün ve saatte dilediğiniz süre kayıt yapabilir. Zaman ayarlı kayıt sayesinde cihazınız programladığınız saatte açılır ve belirttiğiniz süre boyunca kaydeder. Sevdiğiniz dizileri bir daha asla kaçırmayacaksınız!

İster Dahili İster Harici Diske Kayıt İmkanı
Dark Record Mania 2 PE'nin kayıt özelliğini kullanmak için dahili veya harici bir disk bağlamanız yeterlidir. Dahili olarak 2TB kapasiteye kadar kolayca takabileceğiniz 3.5" SATA HDD veya USB çıkışlarından birine bağlayacağınız herhangi bir kapasitede taşınabilir diske DVD kalitesinde kayıt imkanı sunulmaktadır.
En Gerçekçi Görüntüler ile Eşsiz Bir HD Deneyimi
Dark Record Mania 2 PE ARM tabanlı Realtek görüntü işlemcisine sahiptir. 1080p çözünürlüğündeki sinematik görüntüleri doğal renkler, gerçekçi ayrıntılar ve mükemmel kontrastla oynatır. Dark Record Mania 2 PE'nin gelişmiş oynatım yetenekleri sayesinde geleneksel DVD oynatıcılara göre 6 kat daha yüksek çözünürlükte film izleyebileceksiniz. Üstelik "upscaling" desteği ile düşük çözünürlüklü videoları tam ekran oynatabileceksiniz.

Online İçerik ile TV'nizi Eğlence Merkezine Dönüştürün
Dark Record Mania 2 PE ; Yüksek çözünürlüklü video oynatımının yanısıra Internet TV&Radyo, hava durumu gibi online içeriği de TV'nize getirir*. Beğendiğiniz bir online videoyu izlemek, dilediğiniz müziği dinlemek, yarın havanın nasıl olacağına göz atmak için artık TV'nizi kullanacaksınız!
*online içerik aktif internet bağlantısı gerektirmektedir

Online TV ve Radyo Yayınlarına Erişebilirsiniz
Internet üzerinden radyo, SHOUTcast ve Türkçe kanal desteği ile online TV kanallarına Dark Record Mania 2 PE ile erişebileceksiniz. Televizyonunuzdan aldığınız keyfi Record Mania PE ile arttıracaksınızTorrent Download ile Dosyalar Emrinizde
Internetin sınırsız dünyasından seçtiğiniz torrent dosyalarını Dark Record Mania 2 PE ile dahili diske veya harici diske indirebilirsiniz. Ağ bağlantısını kurun, bilgisayarınızdan dosyaları seçin, diski belirleyin, bilgisayarınızı kapatın. Torrent dosyalarını düşük enerji sarfiyatı ile indirmenin keyfine Dark Record Mania 2 PE ile varın.
 Kulaklarınızın Pası Silinecek!
Ses dünyasının en gerçekçi ve en üst düzey ses standartları Dark Record Mania 2 PE ile salonunuza geliyor. Gişe rekortmeni bir film, capcanlı bir belgesel izlerken DTS HD 7.1, ES, 5.1 ve Dolby True HD 7.1, EX, Surround, AC3 5.1 gibi en son çevresel ses teknolojileri desteği ile sizi olayların tam kalbine götürür.Analog 5.1
Dark Record Mania 2 PE desteklediği tüm ses formatlarını özel analog çevirici çipi sayesinde Analog 5.1'e çevirerek analog bağlantıya sahip çevresel ses sistemlerine bağlamanızı sağlar. Bu sayede uygun fiyatlı bilgisayar hoparlörü veya AN-FI kullanarak kolayca çevresel ses elde edebileceksiniz.

Dijital 2.0/5.1/7.1
Dark Record Mania 2 PE en gelişmiş ses sinyallerini optik, koaksiyel ve HDMI üzerinden DTS HD 7.1, ES, 5.1 ve Dolby True HD 7.1, EX, Surround, AC3 5.1 codeclerini çözebilen harici bir ses sistemine gönderebilir. 

Stereo 2.0
Üst düzey ses standartları desteği ile hiç bir harici ses sistemi kullanmadan TV'nizden ses alabilirsiniz. Gelişmiş işlemcisi ile tüm çok kanallı ses formatlarını kayıpsız olarak Stereo 2.0'a çevirerek HDMI veya analog çıkışlarından aktarabilir. 

Görüntü ve Ses Bağlantı Seçenekleri
Dark Record Mania 2 PE ile tüm görüntüleme ve ses sistemlerine kolayca bağlantı yapabilirsiniz. HDMI ve komponent görüntü çıkışları ile LCD, Plazma gibi görüntüleme sistemlerine yüksek çözünürlüklü bağlantı yada kompozit çıkış sayesinde tüplü TV veya projeksiyon sistemlerine bağlantı yapabilirsiniz. Ses sistemlerine HDMI, optik veya koaksiyel üzerinden bağlayabilirsiniz. Ayrıca Dark Media Mania 2 PE RJ45 kablolu ağ bağlantısı ve miniUSB bilgisayar bağlantısına sahiptir.

miniUSB Arayüzü ile Doğrudan PC'nize Bağlayın
Dark Record Mania 2 PE'yi bilgisayarınıza taşınabilir disklerde sıkça görmeye alıştığınız miniUSB arayüzü ile bağlayabilirsiniz. PC modunda hem içerisinde bulunan dahili diske hem de bağlı bulunan USB cihazlara tek bir bağlantı ile ulaşabilirsiniz.Taşınabilir Disk, Taşınabilir DVD Sürücü veya Kart Okuyucu Bağlantısı
2 x USB bağlantısı üzerinden Dark Record Mania 2 PE'ye 2.5" ve 3.5" tüm kapasitelerde taşınabilir disk, USB flash bellek, kart okuyucu, harici USB DVD sürücünüzü doğrudan bağlayabilirsiniz. USB HUB kullanarak USB çıkış sayısını arttırabilirsiniz. DVD ISO ve harici USB DVD sürücü desteği sayesinde DVD'leri menü desteği ile oynatabilirsiniz.

Mükemmel Türkçe Altyazılar
Dark Record Mania 2 PE mükemmel Türkçe altyazı desteği ile yabancı film izleme keyfinizi bir kademe yukarı taşıyor. Dahili ve harici farklı dillerdeki altyazı dosyalarını Dark Record Mania 2 PE'de bir arada kullanabilirsiniz.Ağ üzerindeki Dosyalarınıza Erişin
Aynı ağ üzerinde bulunan bilgisayarlardaki paylaşımda bulunan dosyalarınıza TV'nizden erişmek; dosyalarınızı cihazınıza kopyalamak veya doğrudan oynatmak Dark Record Mania 2 PE'nin gelişmiş ağ özellikleri ile mümkün olacak.

NAS İhtiyacınıza Uygun Fiyatlı Çözüm
Dark Record Mania 2 PE geliştirilen yazılımı ile cihaza bağlayacağınız dahili veya harici diske yerel ağ üzerinden kullanıcıların kolayca erişmesine olanak tanır. Menüden aktif hale getirin ve dosyalara ağdan dilediğiniz gibi erişin! Elinizde bulunan USB taşınabilir diskleri uygun fiyata NAS depolamaya dönüştürün.

Opsiyonel Kablosuz Bağlantı İmkanı
Ayrıca satın alacağınız Dark 150mbit 802.11n kablosuz ağ aparatı ile Dark Media Mania 2 PE'nin tüm ağ özelliklerinden kablosuz olarak faydalanabilirsiniz. Kablosuz aparat ile 720p video oynatımı, dosya transferi, ağ üzerinden erişim imkanlarına kavuşabilirsiniz.Dışarıdan SATA Disk Bağlantısı
Dahili SATA disk bağlantısının yanısıra dışarıda da doğrudan SATA disk bağlantısına sahiptir. Bu sayede dahili disk takılıyken harici bir SATA disk bağlayabilir ve içerisindeki dosyalara erişebilirsiniz.

Alüminyum Kasa ile Şık ve Etkili Serinlik
Özellikle dahili disk kullanımında artan ısının uzaklaştırılması için Dark Record Mania 2 PE alüminyum kasaya ve mesh yan ızgaralara sahiptir. Ön panelinin parlak siyah rengi ile Dark Media Mania 2 PE, TV'nize uyum sağlayacak ve salonunuza çok yakışacak!

Sessiz Fanlı Aktif Soğutma
Alüminyumun etkili ısı uzaklaştırmasının yanısıra 4cm'lik özel düşük devirli sessiz fan ile aktif soğutma da sunan medya oynatıcı, uzun çalışma saatlerine dayanıklıdır.Türkiyenin En Çok Ödül Kazanan Medya Oynatıcı Ailesi
Bir Türk markası olan Dark, Türk mühendislerinin Türkiye şartlarına uygun olarak geliştirdiği medya oynatıcı ailesi ile sayısız incelemeden pek çok ödül kazanmıştır.Düşük Güç Tüketimi
Dark Record Mania 2 PE tam yükte maksimum 30W güç harcar. Harika görüntü kalitesinden ödün vermeden HTPC sistemlere nazaran çok daha az enerji tüketen bir HD medya merkezi için Record Mania 2 PE biçilmiş kaftan!Gerçek 1080p Desteği, Geçerli Popüler Görüntü ve Ses Formatları ile Uyumlu
Bluray dosya formatı olan MTS ve M2TS dahil 1080p filmleri akıcı bir şekilde kusursuz oynatabilen Dark Record Mania 2 PE üzerinde resim ve müzik dosyaları için de gerekli güncel kodek'ler bulunmaktadır.

  • Görüntü: H.264, MKV, M2TS, MTS (BDAV), TS, TP, TRP, WMV9, AVI, MPEG 1/2/3/4, HD DivX, Xvid, AVHCD, ISO, VOB, MPG, MP4, MOV, RM, RMVB, FLV, DAT
  • Ses: DTS Digital/HD/ES, Dolby Digital, Dolby TrueHD, AC3, MP3, WMA, WAV, OGG, AAC, LPCM, FLAC
  • Resim: JPG, JPEG, BMP, PNG, TIFF, GIF
  • Altyazı: SUB, SMI, SRT, SSA, IDX+SUB

Gelişmiş Fonksiyonel Kumanda
Dark Record Mania 2 PE tüm özelliklerini kolayca kontrol edebileceğiniz geliştirilmiş bir kumanda ile gelmektedir. Ses açmadan dosya kopyalamaya, çözünürlük değiştirmeden sahne atlamaya, altyazı ayarlarından klavye kullanımına tüm ayarlara kolayca erişebileceksiniz.

Dark Hakkında
Akortek Bilişim'in markası olan Dark, Türkiye'ye yeni ve nitelikli bilişim ürünlerini uygun fiyat ve aksesuar çeşitliliği ile sunmayı hedeflemektedir. Kullanıcıların beklentileri yönünde şekillendirilmiş ürünlerle Türkiye piyasasına giren Dark, kasa ürünlerinde mini-ITX, HTPC ve oyuncu kasaları gibi teknoloji tutkunlarına yönelik modellerin yanısıra Dark Mini Mania Full HD medya oynatıcı gibi yenilikçi ürün gruplarında da yine yüksek performanslı ve uygun fiyatlı çözümlerle kullanıcıların karşısına çıkmaktadır.

Teknik Bilgiler

Ürün Kodu DKMPREC2PE
Dahili Disk Desteği Var
Kayıt Özelliği Var
Ağ Bağlantısı Kablolu
3D Desteği Yok
Max. Kablosuz Bağlantı Hızı Opsiyonel (150Mbit/s)
Max. Ağ Bağlantı Hızı 100 MBit/sn
Torrent Desteği Var
Türkçe Menü Var
Kart Okuyucu Yok
USB Çıkış Sayısı 2
Kutu İçeriği - Dark Record Mania 2Platinum Edition Oynatıcı<br>
- HDMI Kablo<br>
- Kompozit bağlantı kablosu (görüntü + stereo ses)<br>
- PC USB bağlantı kablosu<br>
- Uzaktan kumanda + 2 adet pil<br>
- 12V adaptör<br>
- Türkçe kullanım kılavuzu<br>
Desteklenen Ses/Video Formatları Dolby TrueHD , DTS 5.1 , DTS HD 7.1 , HD DIVX/XVID , MKV (H.264) , TS/M2TS/MTS/BDAV, Dolby 5.1 (AC3)
Desteklenen Video Formatları DIVX/XVID , H.264 , MPEG 1/2 , MPEG-4 AVC , RV8/9 , VC-1 , X.264, AVHCD
Desteklenen Video Uzantıları .DAT/MPG , .FLV , .ISO , .MKV , .MOV , .MP4 , .RM/RMVB , .TS/M2TS/MTS/BDAV , .VOB , .WMV, .AVI
Görüntü Çıkışları Komponent (YPbPr) , Kompozit (CVBS), HDMI
Desteklenen Görüntü Modları 1080i , 576p/480p , 720p , NTSC , PAL, 1080p
Ses Çıkışları HDMI , Koaksiyel Dijital , Optik Dijital (SPDIF) , Stereo, Analog 5.1
Desteklenen Ses Formatları Dolby Digital Plus , Dolby TruHD , DTS , DTS HD/ES , FLAC , M4A , MP3 , MP4 , OGG , RA/RM/RMVB , WAV/PCM/LPCM , WMA/WMA PRO/ASF, Dolby Digital AC3
Desteklenen Resim Formatları GIF , JPEG/JPG , PNG , TIFF, BMP
Altyazı Seçenekleri Farklı Altyazı Seçme , Konum Değiştirme , Renk Değiştirme , Türkçe Desteği , Zaman Senkronu, Boyut Değiştirme
Desteklenen Altyazı Formatları SMI , SRT , SSA , SUB, IDX+SUB
Internet Servisleri Flicker , Haber (RSS) , Internet Radyo , Picasa , Youtube, Dosya İndirme
Ek Özellikler Foto Slideshow , Harici CD/DVD Desteği , Playlist Oluşturma , Upscaling, 24p Oynatım
Boyutlar (GxDxY) Yok
Garanti Süresi 2 Yıl
Üretici Kodu DKMPREC2PE