0850 207 10 35
©Copyright 2022 by Akortek

Product was successfully added to your shopping cart.
Önceki

Dark SATA - USB 3.0 Dönüştürücü Adaptör

Önceki

Dark StoreX ODD SATA Arayüzlü Harici USB2.0 Slim Optik Sürücü Kutusu

Dark StoreX D23CR Çift 3.5"/2.5" USB3.0 SATA Klon Destekli Kart Okuyuculu Disk İstasyonu

Hızlı Gözat

Dark StoreX.D23CR 'Offline Klonlama Özellikli' SATA Destekli, Kart Okuyuculu, USB3.0 Disk İstasyonu
Bilgisayara İhtiyaç Duymadan Tek Tuş ile Disklerinizi Klonlayabileceğiniz USB3.0 Yüksek Hızlı Disk İstasyonu

Detaylar

New Page 1
Yazılımsız Klonlama, Yüksek Hız ile Birleşti!
Yüksek performanslı disk istasyonlarının lider markası Dark; tek tuşla offline klonlama özelliğine sahip 3.5"/2.5" çift disk destekli USB3.0 disk istasyonu D23CR'yi hazırladı. D23CR ile diğer disk istasyonlarından farklı olarak herhangi bir PC ya da program kullanmadan tek tuşla diskler arasında klonlama yapabilirsiniz. D23CR 48 Farklı hafıza kartı okuyan kart okuyucusu ve ön panelinde bulunan 2x USB 3.0 bağlantısı ile bir bilgisayarın tüm depolama ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlanmıştır. USB3.0 bağlantılı StoreX.D23CR, 6TB+ kapasiteli SATA arayüzlü tüm 2.5" / 3.5" HDD/SSD disklerinizi destekler.

'Klonlama' Tek Tuş'a İniyor!
Dark StoreX D23CR daha önce disk istasyonlarında görülmemiş, benzersiz tek tuşla klonlama özelliğine sahiptir. Bir bilgisayara ihtiyaç duymadan ya da karışık jumper ayarlarıyla uğraşmadan hızlıca bir diskinizdeki verilerinizi diğerine kolayca klonlayabileceksiniz.

Klonlama Başlar - Sürer - Biter, Sizin Herşeyden Haberiniz Olur!
Dark StoreX D23CR ile klonlama işlemi için her bir SATA bağlantı noktasına birbirine eş ya da farklı boyutlarda disk yerleştirip ön panelde bulunan 'Clone' tuşuna iki kez basmanız yeterlidir. D23CR, klone işlemi başladığında disk ledlerini aralıksız yakıp söndürerek klonlama işlemine başlayacaktır. İşlem süresince ledler yanıp sönmeye devam edecektir. Klonlama işlemi bittiğinde Dark D23CR, disk ledleri kesintisiz yanarak size klonlamanın bittiği bilgisini verecektir.

Dikkat!: Klonlama işlemi bittikten sonra klonlama yaptığınız disk; ad, boyut ve data bilgileri açısından birebir aynı olacağından işletim sisteminizde çakışmaya neden olarak görünmeyebilir. Bu durumda diskinize erişebilmek için Bilgisayarım - Yönet - Depolama -  Disk Yönetimi bölümünden diskinizin çevrimiçi olmasını sağlayınız.

Boyutları Farklı Diskler ile Klonlama İşlemi
Dark StoreX D23CR USB3.0 disk istasyonu ile klonlama işlemi birbirinden farklı boyutlarda diskler ile yapılabilir. Klonlama işlemi sonunda hedef diskte kullanılmayan disk bölümü 'Ayrılmamış Alan' olarak kalacaktır.

Dikkat!: Klonlama işleminde 'Kaynak' diskin 'Hedef' diskten küçük ya da eşit olduğuna emin olunuz.

48X Kart Okuyucu ile Maksimum Bağlantı
Her geçen gün sayıları hızla artan tablet, telefon, kamera gibi mobil cihazlarımızın birbirinden farklı standartlardaki hafıza kartları için geliştirilmiş 48X hafıza kartı okuyucuya sahiptir. D23CR, 48 farklı kartı USB 3.0 Super Speed hızında okuyan kart okuyucunuz ile verilerinizi bilgisayarınıza ya da disk istasyonunuzdaki disklere son sürat aktarabilirsiniz.

2x USB 3.0 HUB ile Harici Depolama Aygıtlarına Destek
Dark StoreX D23CR disk istasyonu önünde bulunan 2 adet USB 3.0 SuperSpeed bağlantı noktası sayesinde usb bellek, klavye, fare, kamera, tablet vb. yüzlerce çeşit cihazı disk istasyonunuz üzerinden kolayca bağlayabilirsiniz. Bu sayede PC'nizin arkasındaki USB portlarına erişme derdinden kurtulursunuz.

6TB Disk Desteği
Dark StoreX D23CR disk istasyonu günümüzün yüksek kapasiteli 3TB, 4TB ya da 6TB kapasiteli SATA diskleriyle tam uyumludur.


Windows İşletim Sistemi 2TB Üzeri Kapasite Desteği Hakkında
2TB'ın üzerinde kapasite sunan disklerden tam faydalanabilmek için kullandığınız işletim sisteminin ve sistem konfigürasyonunun bunu desteklemesi gerekmektedir.  
Detaylı bilgi için : http://support.microsoft.com/kb/2581408

USB3.0 ile Yüksek Hızlı Kablolu Bağlantı
StoreX.D23CR günümüzün en hızlı bağlantı arabirimlerinden olan USB 3.0 çıkışa sahiptir. USB 3.0 maksimum 5Gbps bağlantı hızı sunmaktadır. USB 2.0 bağlantılı taşınabilir diskler maksimum 30 MB/s veri aktarım hızına ulaşabilirken, USB 3.0 bağlantılı Dark StoreX D23CR disk istasyonu ile kullandığınız diskin performansına bağlı olarak 450MB/s'ye varan yazma hızlarına ulaşabilirsiniz. Dark D23CR ile USB 2.0 disk istasyonlarına göre çok daha hızlı veri transferi yapacak, gigabaytlarca veriyi kısa sürede kolayca kopyalayacaksınız. Aynı zamanda kart okuyucunuzdan yeni nesil SDXC UHSI standartında yüksek hızlı kartları USB 3.0 hızlarında okutup mobil cihazlarınızın kartlarından gerekli dosyaları hızla arşivinize taşıyabilirsiniz.

*Ulaşılabilen maksimum yazma hızı kullanılan donanıma ve dosya türüne göre değişiklik gösterebilir. Yüksek okuma-yazma hızlarına katı hal sürücüleri(SSD'ler) kullanılarak ulaşılabilir.

Tek Kablo ile Çift Diske Erişim
StoreX.D23CR çift disk yuvasına sahiptir. İster tek disk, ister çift disk ile kullandığınızda tek kablo üzerinden aynı anda iki diske de erişim imkanı sunar.

2.5" ve 3.5" Diskleri Bir Arada Kullanın
Dark Storex.D23CR ile kapasite ve boyut farklı gözetmeksizin 2.5" ve 3.5" HDD/SSD ve SATA I/II/III disklere erişebilirsiniz. D23CR vidalama gerektirmeyen yapısı ve kolay erişimi ile farklı depolama ihtiyaçlarınıza çözüm olacaktır. 2.5" disk kullanırken disklerinizin sabit durması için 2 özel aparat kutu içeriğinde bulunmaktadır. 

Vidasız, Kolay Tak & Çıkart Yapı
Dark disk istasyonu disklerine en hızlı şekilde erişmek isteyen kullanıcılar içindir. Diski sadece yuvaya oturtup güç ve veri bağlantısını yapmanız yeterlidir. Vida, tanıtma, ayar derdi olmadan disklerinizi bilgisayarınıza kolayca bağlayabilirsiniz. 

Öneri: Kenardaki Disklerinizi Koruyun
Disk istasyonunda kullandığınız 3.5" ve 2.5" disklerinizi rafta statik elektrikten uzak, tozlanmadan saklamak için ayrıca DK-AC-DAK1B ve DK-AC-DAK2B 3.5" ya da 2.5" 2'li Disk Koruma ve Taşıma Kutusu satın alabilirsiniz.

Teknik Bilgiler

Ürün Kodu DK-AC-DSD23CR
Tip Docking Station
Takılabilen Disk Boyutu 2.5" ve 3.5"
Disk Arabirimi Sadece SATA
Bağlantı Arayüzü USB 3.0, USB 2.0
Malzeme Plastik
Ek Özellikler Kart Okuyucu
Desteklenen Max. Disk Sayısı 2
Desteklenen RAID Modları CLONE
Kutu İçeriği Hayır
Ağırlık 218gr.
Garanti Süresi 2 Yıl
Üretici Kodu DK-AC-DSD23CR