0850 207 10 35
©Copyright 2022 by Akortek

Product was successfully added to your shopping cart.
Önceki

Dark DS05 USB 3.0 Dual Docking Station

Önceki

Dark DS02 IDE/SATA Destekli Combo e-SATA Docking Station

Dark DS03NW Combo Dual Çift SATA HDD, Kart Okuyuculu, Tek Tuş Yedeklemeli, eSATA/USB 2.0 Destekli Docking Station

Hızlı Gözat

Dark Combo Dual ile Hepsi Bir Arada!
Dark, çift  SATA I/II bağlantı noktasına sahip e-SATA ve USB 2.0 çift bağlantı seçenekli Combo Dual Docking Station'ı sunar. Çift disk bağlantısının yanı sıra üzerinde bulunan SIM ve çoklu kart okuyucu, tek tuş yedekleme, 2x USB HUB ile Combo Dual gerçek hepsi bir arada iş istasyonu! Yüksek kapasiteli disk desteği ve e-SATA bağlantısı Dark Dual Disk İstasyonu'nu yedekleme için ideal kılıyor. 

Detaylar

Dark Combo Dual Wi-Fi Docking StDark Combo Dual ile Hepsi Bir Arada!
Dark, çift  SATA I/II bağlantı noktasına sahip e-SATA ve USB 2.0 çift bağlantı seçenekli Combo Dual Docking Station'ı sunar. Çift disk bağlantısının yanı sıra üzerinde bulunan SIM ve çoklu kart okuyucu, tek tuş yedekleme, 2x USB HUB ile Combo Dual gerçek hepsi bir arada iş istasyonu! Yüksek kapasiteli disk desteği ve e-SATA bağlantısı Dark Dual Disk İstasyonu'nu yedekleme için ideal kılıyor.

Çift SATA 2.5"/3.5 HDD/SSD ile Daha Fazla Depolama Alanı
Silicon Image yüksek performanslı e-SATA/USB kontrolcüsüne sahip Dark Combo Dual'e, sunduğu çift SATA HDD ve 2.5"/3.5" yuva esnekliği sayesinde masaüstü, notebook, SSD takabilirsiniz. İki diskinize aynı anda USB üzerinden direk olarak erişim sağlayabilirsiniz. Eğer anakartınız port multiplier özelliğine sahipse tek e-SATA bağlantısı üzerinden de çift diskinizi aynı anda kullanabilirsiniz*. Üstelik SATA I/II destekli Dark Combo Dual ile tüm kapasitedeki HDD'leri kullanabilirsiniz.
*Port Multiplier özelliği olmayan anakartlarda e-SATA üzerinden yalnız tek diske erişilebilir.E-SATA ile 4 Kata Kadar Hızlı Veri Transferi
Dark Combo Dual, e-SATA'nın sağladığı yüksek hızlı veri transferi ile 1GB'lık bir bilgiyi yaklaşık 10 saniyede kopyalamanızı sağlar*. E-SATA bağlantısıyla USB2.0'dan 4 kata kadar daha fazla performans almanız mümkündür. E-SATA çıkışı olmayan bilgisayarlarda da Dark Combo Dual'i kullanabilmeniz için USB 1.1 ile de geriye uyumlu USB 2.0 bağlantısı bulunmaktadır.
*Kullanılan disklerin  bu hızda data transferini yapabilecek kapasitede olması gerekmektedir. Geleneksel sabit disklerde veri aktarırken süre ve hız değişkenlik gösterebilir.
Direk MicroSD ve SIM Kart Takılabilen Çoklu Kart Okuyucu
Dark Combo Dual üzerinde bulunan kart okuyucusu ile bilinen yaygın kart tiplerini destekler, aynı zamanda SIM kartlar için de yuva ve rehber/SMS yedekleme yazılımı içermektedir. Dark Combo Dual kart okuyucusu SD/MMC, MS/ Memory Stick, SM / xD / MicroSD / MMCMicro / Trans-Flash bağlantılarını destekler. MicroSD yuvası sayesinde cep telefonlarınızdaki tüm kayıtlı fotoğrafları adaptör gerektirmeden aktarabilir, özel SIM Kart girişi sayesinde cep telefonunuzdaki özel mesajlarınızın ve kayıtlı numaraların yedeğini kolayca PC'nize alabilirsiniz!Özel Lisanslı PC-CloneX Yazılımı ve Tek Tuş Yedekleme ile Bilgilerinizi Güvene Alın!
Dark e-SATA ve USB Bağlantılı SATA HDD Docking Station üzerinde yer alan tek tuş yedekleme özelliği sayesinde PC'nizdeki çalışmalarınızı kolaylıkla harici disklerinize aktarabileceksiniz. Paket içeriğinde gelen özel, lisanslı PC-CloneX yazılımını kullanarak docking station üzerindeki butona basma sürenize bağlı olarak ister belirlediğiniz dosya veya klasörleri, ister tüm sistem yedeğinizi bir tuşa dokunarak rahatlıkla yapabileceksiniz.

Gelişmiş SATA/e-SATA Özellikleri: NCQ, Hot-Plug, CPU offloading, JBOD Port Multiplier
PICO 1.9 RISC tabanlı, Silicon Image kontrolcüsünü kullanan Dark Combo Dual gelişmiş SATA ve e-SATA özelliklerini desteklemektedir. NCQ desteği ile disklerinizden daha çok performans alacaksınız. Özel kontrolcüsü sayesinde CPU kullanımı çok düşüktür. Bunların yanı sıra Dark Combo Dual ile disklerinizi çalışırken takıp çıkarabilirisiniz (Hot Plug).

Dark Combo Dual Docking Station Kullanım Senaryoları:

  • Sadece USB kablosu bağlı iken (e-SATA kablosu takılı değilken) cihazın üzerinde takılı tüm disklere USB üzerinden ulaşabilirsiniz

  • Anakartınızın üzerinde bulunan e-SATA çıkışının JBOD port multiplier desteği var ise e-SATA bağlantı üzerinden Dark Combo Dual üzerindeki iki diske de ulaşabilirsiniz

  • Anakartınızın e-SATA çıkışı port multiplier özelliğini desteklemiyorsa veya SATA'dan e-SATA'ya dönüştürücü aparatlar ile bağlantı yapıyorsanız e-SATA kablosu takılı iken sadece HDD1 yuvasındaki diske erişebilirsiniz. Bu durumda çift diske erişebilmeniz için e-SATA kablosunu çıkarmanız gereklidir, bu sayede her iki diske de USB üzerinden ulaşabilirsiniz.

  • Asus P7H55D-M EVO ve Gigabyte GA-790XT-USB3 gibi e-SATA portlu anakartlardan satın alabilirsiniz.

  • Asus N61JQ ve HP'nin yeni nesil Envy 15 serisi gibi e-SATA/USB combo portu bulunan dizüstü bilgisayarlarda da kullanabilirsiniz.

İşletim Sistemi Desteği
• Windows 2000/XP/Vista/Windows 7
• MacOSX

 

Teknik Bilgiler

Ürün Kodu DK-AC-DS03NW
Tip Docking Station
Takılabilen Disk Boyutu 2.5" ve 3.5"
Disk Arabirimi Sadece SATA
Bağlantı Arayüzü e-SATA, USB 2.0
Malzeme Plastik
Ek Özellikler Kart Okuyucu, Tek Tuş Yedekleme
Desteklenen Max. Disk Sayısı 2
Desteklenen RAID Modları Hayır
Kutu İçeriği Dark Combo Dual çift SATA yuvalı disk istasyonu 12V adaptör USB 2.0 ve e-SATA bağlantı kabloları Kolay HDD montajı için 4 adet parmak vida Kullanım kılavuzu Yazılım CD'si
Ağırlık Hayır
Garanti Süresi 2 Yıl
Üretici Kodu DK-AC-DS03NW