0850 207 10 35
©Copyright 2023 by Akortek

Product was successfully added to your shopping cart.
Önceki

Dark NT-PS1U Ağ Paylaşımlı USB Print Server

Önceki

Dark RangeMax High Power 54Mbps Kablosuz Antenli USB Adaptör

Dark NT-US4 Ağ Paylaşımlı USB Server

Hızlı Gözat

Yazıcı, Tarayıcı, HDD, Webcam vb. Tüm USB Cihazları Ağ Üzerinden Paylaşım İmkanı!

DetaylarDark'tan Yine Çığır Açacak Bir Ürün!
Farklı ve yenilikçi ürünlerin markası Dark'tan özellikleri ile sizi şaşırtacak bir ürün daha! Herhangi bir ağ bağlantısı üzerinden herhangi 4 ayrı USB cihazı ağdaki tüm kullanıcılara paylaşabilmenizi sağlayan Dark NTUS4 sayesinde sadece yazıcılarınızı değil, tarayıcı, web kamerası, USB monitör çoklayıcı gibi pek çok farklı USB ürünü tüm ağınızın kullanımına açabileceksiniz!


Ağ Paylaşımlı USB Hub Dönemi Açıldı!
Geçmişte popüler olan Print Server cihazlarına benzer ama point-to-point yapıda çalışan bir teknoloji ile üretilen Dark NTUS4, özel yazılımı sayesinde ağdan çalışan USB cihazların sanki PC'nizin USB portuna bağlıymış gibi kullanabilmenizi sağlamaktadır. Herhangi bir USB hub'ı Dark NTUS4'e bağladıktan sonra max. 4 adet USB cihazı ağ üzerinden paylaşıma açabilirsiniz.

Point-to-Point Yapı
Cihazın üzerindeki point-to-point yapı sebebiyle birden fazla kullanıcının aynı cihaza erişmesi gereken durumlarda o anda cihazı kullanan kullanıcının aktif bağlantısını kesmesi gereklidir. Paylaşımda meşgul olan bir cihazı kullanmak istediğinizde cihazın yazılımı üzerinden cihazı o an kullanan kişiye "Bağlantıyı Koparma İsteği" gönderebilirsiniz. Karşıdaki kullanıcı bu isteği onayladığında cihaz boşa çıkacaktır, bu sayede siz bağlanarak yapmak istediğiniz işlemi gerçekleştirebilirsiniz.Web Arayüzü İle Kolay Kurulum ve Yönetim!
Cihazın üzerinde bulunan web server sayesinde kolayca ulaşıp cihazla ilgili tüm ayarları web arabirimi üzerinden gerçekleştirebilir, cihazlara bağlı bulunan diğer kullanıcıları görebilirsiniz. DHCP özelliğini destekleyen Dark NTUS4 arabirimine kendi yazılımı üzerindeki "Open Web Page" butonu ile de kolayca erişebilirsiniz.Yazılım Üzerinden Bağlanmak İstediğiniz Cihazları Seçebilirsiniz
Dark NTUS4'ün yazılımını PC'nize kurduğunuzda otomatik olarak bağlı USB cihazları menüde görebilirsiniz. Bağlanmak istediğiniz cihaza çift tıkladığınızda PC'niz USB yuvaya takıldığındaki gibi cihazın sürücülerini soracaktır. Sürücüleri yükledikten sonra sanki direk PC'nize bağlıymış gibi cihazınızı kullanabilirsiniz. Herhangi başka bir kullanıcı o anda bağlanmak istediğiniz cihazı kullanıyor ise o kullanıcıya bağlantıyı koparması için mesaj gönderebilirsiniz.USB Cihazları Ağa Bağlayarak Yüzlerce Farklı Kullanım Modeli Üretin!
Pek çok farklı USB cihazı Ethernet üzerinden çalıştırarak farklı kullanım senaryoları oluşturabilirsiniz. Üstelik tüm bu senaryoları kablosuz Ethernet sağlayan bağlantı noktalarıyla birleştirerek daha da esnek çözümler sunabilirsiniz

Kullanım Örnekleri
• Çok Fonksiyonlu Yazıcıları Paylaşın!: Print Server'ların özel sürücüleri sebebiyle başa çıkmadığı günümüzün popüler çok fonksiyonlu USB yazıcılarını Dark NTUS4 ile ağınızda kolayca paylaştırabilirsiniz. Üstelik paylaşılan çok fonksiyonlu cihazın sadece yazıcı değil , tarayıcı, kart okuyucu gibi ek özelliklerini de uzaktan bağlantı üzerinden kullanabilirsiniz!
• USB Diskinizi Dosya Sunucusuna Dönüştürün!: USB harici disklerinizi Dark NTUS4 sayesinde ağ üzerinden ulaşılabilen depolama ünitelerine dönüştürebilirsiniz!
• Webcam'lerinizi IP Kameraya Dönüştürün!: Sıradan USB kameraları Dark NTUS4 sayesinde web kameraya dönüştürebilirsiniz. Üstelik hareket özelliği olan Logitech QuickCam Orbit gibi web kameraların tüm özelliklerini de PC'nize direk bağlıymış gibi kullanabilirsiniz!
• Dark UGA2048 İle Birlikte Ekranınızı Uzaktaki Bir Monitöre Çoklayabilirsiniz!: Dark NTUS4'ü Dark UGA2048 USB ekran kartı ile birlikte kullandığınızda PC'nizin ekranındaki görüntüyü ağınızdaki UGA2048 USB ekran kartına bağlı herhangi bir monitöre çoklayabilirsiniz! Bu sayede yerinizden kalkmadan ekranınızdan sunumları ve diğer paylaşmak istediğiniz görüntüleri Ethernet ağının veya kablosuz bağlantının ulaştığı her yere gönderebilirsiniz! Üstelik herhangi bir USB girişli hoparlör ile birleştirip ses bilgisini de görüntüyle birlikte yollayabilirsiniz!
 

Teknik Bilgiler

Ürün Kodu DK-NT-US4
Yazıcı Bağlantısı USB
Desteklenen Cİhaz Taşınabilir Disk , USB Ses/Görüntü , Webcam , Yazıcı, Tarayıcı
Desteklenen Cihaz Sayısı 4
Ağ Bağlantısı 10/100M UTP Port x 1
Ağ Protokolleri TCP/IP, IPX, NetBEUI, AppleTalk, LPR, SMB (IP üzerinden)
Yönetim Hayır
İşletim Sistemi Desteği Mac OS , Windows 7 , Windows Vista , Windows XP, Linux
Kutu İçeriği
• 1 çıkışlı Dark NTUS4 Ağ Paylaşımlı USB Hub
• Kullanım kılavuzu
• Kurulum CD'si
• Güç adaptörü
• Ethernet kablosu (1.3m)

Ağırlık Hayır
Boyutlar (GxDxY) Hayır
Garanti Süresi 2 Yıl
Üretici Kodu DK-NT-US4
EAN 8697939148785