Dark Mini Type-C 150W Mini-ITX kasa

More Views

Dark Mini Type-C 150W Mini-ITX kasa

Hızlı Gözat

Siyah fırçalanmış alüminyum görünümüyle salonunuza müzik seti estetiği katacak mini-ITX kasa!
Teknik Detayları Göster Satış Noktaları Karşılaştırma Listesine Ekle

Ürün AçıklamasıCHIP Mayıs 2008 "Ayın Ürünü" Ödüllü!
"Elektriğe zam üstüne zam gelirken evinizde sürekli dosya indirme amaçlı olarak kullanabileceğiniz çok düşük güç tüketimli bir PC iyi olmaz mıydı? Üstelik aynı PC ile film izleyebilir ya da ofis uygulamalarını çalıştırabilirsiniz. 60-70 dolar arasında bir maliyetle satın alabileceğiniz Atom işlemcili bir anakart ve Dark Mini Type-C ile böyle bir PC'yi çok ucuza mal edebilirsiniz. Uzun ölçekte baktığınızda, kullanım şeklinize göre zaten yaklaşık 1 yıl sonra bu mini PC sağladığı tasarrufla kendini amorti edecektir. 3B oyun da oynatsın derseniz, Mini-ITX biçimli Intel ya da AMD tabanlı bir anakart satın almayı düşünebilirsiniz." - CHIPMini-ITX'in En Güçlüsü! Tümüyle Standart PC Bileşenleri Takılabilen Dark Mini!
Gitgide küçülen PC standartlarına bir yenisi daha eklendi. Micro-ATX'ten sonra şimdi Mini-ITX standardı ile büyüklerinin yaptığı her işi yapabilen mini PC'ler artık hayal değil.
Mini-ITX tabanlı Dark Mini Type-C kasa akıllı tasarımı sayesinde küçük boyutlarına rağmen standart boy optik sürücü, standart boy bir işlemci soğutucusu ve standart bir PCI / PCI-Express kart takılabilmesine izin vermektedir. Tümüyle standart bileşenler kullanarak oluşturabileceğiniz bu sistem hem size konfigürasyon esnekliği hem de toplamda daha ekonomik bir çözüm oluşturmaktadır.


Dark Mini Kasa Soğutma ve Sessizlik Yönünden Geliştirildi!
Yeni nesil Mini Type-C kasalarda yan panellere eklenen soğutma delikleri sayesinde soğutma performansı önemli ölçüde geliştirildi! Daha iyi kasa içi hava akışı sağlayan yan hava delikleri sayesinde özellikle ekran kartlı sistemlerde kasa içi sıcaklıklarda 10 dereceye varan düşüş sağlanırken yeni nesil termal kontrollü fana sahip 150 güç kaynağı sessiz fanı sayesinde daha düşük gürültü seviyesi sunmaktadır.Gerçek 150W Güç Kaynağı İle Konfigürasyon Esnekliği!
Dark Mini kasa 150W gerçek güç kaynağı ve 8cm kasa fanı sayesinde sayesinde büyük boy kasaların çalıştırdığı pek çok konfigürasyonu sorunsuz olarak çalıştırabilir. Çift çekirdekli Intel ve AMD işlemcilerin %90'ı ile uyumlu olan Dark Mini Type-C kasa, size kurmak istediğiniz Mini PC konfigürasyonu için rakipsiz bir esneklik sağlıyor.

Desteklenen İşlemciler:
  • Tüm Intel Atom, Celeron, Core2Duo modelleri
  • Tüm AMD Athlon X2 modelleri (6000+ ve 6400+ Black Edition modelleri hariç)


Tam Boy PCI veya PCI-Express Kart Desteği
Elinizdeki PCI TV kartını veya PCI-Express ekran kartınızı mini PC sisteminizde de kullanabilirsiniz! Dark Mini Type-C kasa size tam boy bir PCI veya PCI-E kart takabilme fırsatı sunuyor. Bu sayede kendi mini PC'nizi hem internetten dosya indirme hem de oyun için kullanabilir veya takacağınız bir uydu kartı ile salonunuzda uydu alıcılı bir media center PC kurabilirsiniz.
UYARI: Takacağınız ekran kartları tek slot soğutmaya ve max. 75W güç tüketimine sahip olmalıdır (örn: ATI HD4650/4670)Uyumlu Anakartlar
Aşağıdaki anakartların Dark Mini Type-S kasa ile uyumlu çalıştığı test edilmiştir.

  • ZOTAC GeForce 8200-ITX WiFi (AMD AM2)
  • ZOTAC GeForce 9300-ITX WiFi (Intel LGA775)
  • ZOTAC ION serisi Mini-ITX anakartlar (Intel Atom)
  • Intel D945GCLF / D945GCLF2 (Intel Atom)
  • Intel DG41MJ, DG45FC (Intel LGA775)
UYARI: Kasa içerisindeki bileşenlerin soğutulabilmesi için lütfen sisteminizi kapalı camekanlı ve hava akışı bulunmayan ortamlarda kullanmayınız.

Teknik Bilgiler

Ürün Kodu DK-CH-MTYPEC-CC
Kasa Rengi Siyah
Kasa İç Yüzey Boyası Yok (Gri)
Kasa Tipi Mini-ITX
Desteklediği Anakart Tipi Mini-ITX
Malzeme SECC (Çelik)
Şasi Kalınlığı 0.6mm
Güç Kaynağı 150W
Güç Kaynağı Konumu Hayır
Kasa Güç Kaynağı Detayları 150 Watt
Fan Yuvaları 1x8cm
Takılı Fan Detayı 1x8cm
Kasa Yan Kapak Mesh Izgaralı
3.5" Yuva (Dış) Hayır
5.25" Yuva 1
2.5" HDD Yuva Sayısı Yok
3.5" Yuva (İç) 1
Vidasız Montaj Hayır
PCI Yuva Sayısı 1
Ekstra Özellikler Hayır
Kasa Net Ağırlığı Hayır
Kasa Boyutu (Yük x Gen x Der) 20 (G) x 30 (D) x 16.5 (Y) cm
USB Çıkış 2
USB 2.0 Bağlantı Sayısı Hayır
USB 3.0 Bağlantı Sayısı Hayır
19pin USB 3.0 Bağlantı Noktası Hayır
Garanti Süresi 2 Yıl
Üretici Kodu Hayır